Sıkça Sorulan Sorular

Globalleşmenin ve teknolojinin dünyada hızla yayılmasıyla, ülkemizde her sektörde büyüyen firmaların online platform ihtiyaçları artmaktadır. ...


İwebclub müşterilerine sunduğu tasarımlar ve yönetim paneli, çoğaltılabilir ve aynı gün istenilen alan adı içerisine kurulabilir yapıdadır. Yani İwebclub.net, bir tasarımını bir müşterisine değil yüzlerce müşterisine satabilir. Kurulan web sitelerinin içerikleri ise (menüler, görseller, yazılar vs) yönetim paneli vasıtasıyla müşteri tarafından girilir. Dolayısıyla İwebclub.net'in işgücü kaybı çok fazla değildir. Böylece İwebclub.net, kar marjını da minimum seviyede tutarak, herhangi bir hosting firmasından satın alınan hosting ücreti karşılığında müşterilerine; hem web sitesi, hem hosting, hem yönetim paneli, hem kurumsal mail adresleri hem de teknik destek imkanı sunar.

İlk olarak sipariş formunda belirttiğiniz alan adı (domain) sizin adınıza tahsis edilir. Seçtiğiniz tasarım bu alan adı içerisine kurularak web siteniz aynı gün içinde aktifleştirilir. Web siteniz aktifleştikten sonra web sitenizin yönetim paneline girip web sitenizi oluşturmaya başlamanız için gerekli bilgiler (yönetim paneline nereden gireceğiniz, kullanıcı maili ve şifreleriniz) tarafınıza sms ve mail olarak gönderilir. Web sitenizin paneline giriş yaptıktan sonra web sitenizdeki gerekli düzenlemeleri yaparak web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. İçeriklerinizi web sitenize yüklerken kullanım kıllavuzu ve kullanım videoları size yardımcı olacaktır. Kullanım kılavuzu dışında hertürlü soru ve sorununuz için destek talebi oluşturabilir, iwebclub.net yetkilileri tarafından destek alabilirsiniz.

Evet, mevcut domaininizi kullanabilirsiniz. Domaini satın aldığınız yere üye girişi yaparak dns adreslerini bizim sunucularımıza yönlendirme yapmanız yeterli olacaktır. Bu yönlendirmeyi yaptıktan sonra alan adınızın sunucularımıza yönlenme süresi, alan adını satın aldığınız firmanın çalışma hızına göre değişmektedir. Alan adınız bize yönlendikten sonra kurulum işleminiz hemen başlar ve web siteniz aynı güna içerisinde kurulur. Domain size ait olduğu için bize ekstra domain ücreti ödemezsiniz ve yıllık domain ücretini domain aldığınız firmaya ödersiniz.

Kullanıcılarımıza destek verebilmek için ve kod güvenliğimiz açısından kendi sunucularımız dışında başka sunuculara kurulum yapamıyoruz. Ancak mevcut bir hostingten, ilgili alan adınız uzantılı mailler kullanıyorsanız, alan adını dns yönlendirmesi yerine ip yönlendirmesi yaparak maillerinizi o hosting üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz. Böylece maillerinizi önceki hostinginizde web siteniz ise iwebclub.net sunucuları içerisinde yer alacaktır.

İçerik yerleştirme opsiyonunu, içeriklerinizin tamamen tarafımızca girilip web sitenizi hazır ve profesyonel bir şekilde size teslim etme işlemidir. Bu opsiyonu satın aldıktan sonra iwebclub.net adresine müşteri panelinden üye girişi yaparak destek talebi oluştur sekmesinden, içeriklerinizi (yazılar, resimler, videolar) gönderebilirsiniz. Oluşturmak istediğiniz siteden ana hatlarıyla bahsedip, menüleri belirleyebilirsiniz. Bu opsiyonu satın alan kullanıcılar ile sürekli iletişim halinde olarak en kısa sürede web siteniz tamamlanarak size teslim edilir. Web sitenizin bitme süresi, içeriklerinize bağlı olarak 1 ile 3 gün arasında değişmektedir.

Evet, istediğiniz kadar mail adresi açabilirsiniz. Web sitenizin yönetim panelindeki E-Posta bölümünden kendi alan adınız uzantılı mail adresi alabilir, bu mailleri outlook, webmail ya da başka sistemler üzerinden kullanabilirsiniz. Maillerin kotası hosting boyutunuzla entegre çalışmaktadır. Yani silinmeyen ve gelen kutusunda biriken maillerin kapladığı alan, satın aldığınız hosting miktarından düşmektedir.

Arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için sizin çıkmak istediğiniz anahtar kelimelerin hit'i yani nekadar değerli olduğu çok önemlidir. Örneğin otomobil galeriniz var ve ''satılık arabalar'' yazıldığında üst sıralarda hatta ilk sayfada çıkmak istiyorsunuz. Sizlerinde tahmin edeceği gibi bu tarz anahtar kelimeler çok değerlidir ve bu tarzda birçok web sitesi mevcuttur. Bazı web siteleri 90'lı yıllarda bile kurulmuş olabilir. Kısacası alan adının eskimesi çok önemlidir. Çok rakip varsa önlerde yer bulmak zor. Ya da tersten baktığımızda çok spesifik bir iş yapıyorsunuz ve anahtar kelimeniz çok değerli değil. Rakipler az. Bu şartlar üst sıralarda olma ihtimalinizi arttıracaktır. Ya da firma isminiz yazıldığında çok büyük ihtimalle ilk sıralarda yerinizi alacaksınız. Çünkü sizin firma isminizden başka firmaların olması zayıf ihtimal, yani rakip az. Tabiki eskimek ve rakiplerin çokluğu çok önemli etmenler. Ancak bunlar dışında da parametrelerde var elbette. İçerikleri güncel tutmak, özgün içerikler, sayfa başlıklarının etkin kullanımı bunlardan bazıları. Sistemimiz yazılırken bu konular dikkate alınmış, sistem bu şekilde kodlanmıştır. Bu bağlamda yönetim panelimizde anahtar kelimeleriniz diye bir bölüm bulunmaktadır. Arama motorlarının buraya yazılan kelimelerle, web sitenizi ilişkilendirme işlemi daha kısa sürede olacaktır. Sistemimiz bu konuda farklı sistemlere göre oldukça başarılıdır. Ancak bu kadar farklı faktörün bulunduğu bir ortamda, herhangi bir sırada çıkma garantisini vermeyi hiçbir firmanın veremeyeceği gibi bizlerde malesef veremiyoruz.

Evet tüm tasarımlarımız Yeni Türk Ticaret Kanunu'na uygundur. Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun web siteleriyle ilgili maddesi, bilonçolarınızı ve sektörünüze göre farklılık gösterebilecek detayları web sitenizde güncel bir şekilde yayınlamaktan ibarettir. Satın aldığınız web sitesinde ilgili bir menü açarak ve istenilen evrakları panel ile sürekli güncelleyerek web sitenizi Yeni Türk Ticaret Kanunu'na uygun bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Sunduğumuz web siteleri, hazır şablonlar ve belirli modüllerden oluşmaktadır. Bunlar dışında farklı istekleriniz için öncelikle isteğinizin mevcut satın aldığınız sitenize yapılabilirliğini kontrol etmemiz gerekir. Yapılabilecek talepler, talebin zorluğuna - iş gücüne göre ekstra ücretlendirilir veya ücret talep edilmez. Bu tarz talepleriniz için bizimle irtibata geçiniz.

Bu konuda en detaylı raporları anlık olarak alabileceğiniz yer ''Google Analatics'' dir. Gmail hesabınızdan Google Analatics'e ücretsiz üye olup, oradan alacağınız kodu yönetim panelinizde ilgili bölüme girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemlerden sonra dilediğiniz zaman Google Analatics'e üye girişi yapıp anlık, günlük, haftalık, aylık detaylı raporlar alabilirsiniz.

Yazılımımız tamamen tarafımızca yazılmış - kodlanmış olup yönetim paneli tamamen Türkçe'dir. Yönetim paneli tarafımızca üretilmiş olup birçok firmanın kullandığı gibi joomla ya da wordpress gibi hazır sistemler değildir. Web sitenizin sürekliliği (sürekli erişilebilir olması) ve güvenliği firmamızın sorumluluğundadır. Satın alma işlemi esnasında vermiş olduğunuz kişiler bilgileriniz ise (örneğin iletişim bilgileriniz ya da oluşturduğunuz iwebclub.net üyelik şifreleriniz) 3. kişi ve kurumlarla kesinlikle paylaşılmayıp, sadece gerekli bilginin niteliğine göre sınırlandırılmış biçimde konuyla ilgili iwebclub.net çalışanları tarafından görülebilir.

com.tr uzantılı bir mail adresi alabilmek için bazı belgeler gerekmektedir. Eğer web sitesi kişisel bir web sitesi olacaksa, isim ve soyisim alan adı olarak kullanılacaksa, kimlik fotokopisini mail atmanız yeterlidir. Ancak bu web sitesi firma için yapılacaksa şahıs firmaları için, vergi levhası ile birlikte ticaret odasına sicil kaydınız gerekmekte (ticari sicil gazetesi) ve istenilen alan adının ismi ticari ünvanınızla, yani kaşenizde yer alan ünvanla birebir aynı olmalıdır. Eğer limited ya da anonim şirket iseniz, yine şirket ünvanı ile alan adınızın birebir aynı olması, vergi levhası, faliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi gerekmektedir. Eğer alan adınız, firma ünvanınız ile uyuşmuyorsa o alan adında geçen ismin size ait bir marka olması, dolayısıyla marka tescilinin bulunması şarttır. Bu şartlar karşılanıyorsa, gerekli belgelerin mail atılması ve tarafınıza gönderilecek alan adı tahsis formunun doldurulması durumunda com.tr uzantılı alan adı alabilirsiniz. com.tr uzantılı alan adlarının onaylanma süreci 2-5 gün arasında değişmekte olup web siteniz, onay alındıktan sonra kurulacaktır.